40" VIDAA Smart TV
40" VIDAA Smart TV
Description
Description
The 40’’ IR40VAB2 Smart TV combines Full HD image quality with an intuitive interface based on the VIDAA operating system, designed to provide immediate access to content, apps, and streaming services. DLED technology ensures uniform backlighting, while the wide viewing angle allows comfortable viewing from any position.
The slim and modern design easily fits into any environment, from the living room to the bedroom, offering an immersive and smooth visual experience. Thanks to the ARM Quad-core processor and advanced video format management, the TV delivers fast performance and optimised content playback.
Complete connectivity (Wi-Fi, HDMI, USB, optical audio output) allows connection to external devices such as soundbars, consoles, decoders, and USB drives, making the product versatile and suitable for multiple home uses.
Technical features
| SKU | 217100006 |
| AVG leadtime (calendar days) | 119 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Display Size (") | 42.00 in |
| Ean Number | 8006012381603 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85287280 |
| External Height | 504.00 mm |
| External length | 892.00 mm |
| External Width | 72.00 mm |
| Gross weight | 6.00 kg |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 20 |
| Model | IR40VAB2 |
| Net weight | 4.40 kg |
| Number and type of video input | 3 x HDMI 1.4 |
| Output type | HDMI, Jack 3,5, R/L VGA + Audio, usb |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | 40" VIDAA Smart TV |
| Compatible Aspect Ratio | 16:9 |
| Colour | Black |
| Connection mode | Via cavo, WIFI, 2 x USB |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Viewing Angle | 178,178 |
| Power supply type | 100-240VAC 50/60Hz |
| Display Contrast | 3500:1 |
