45W 100V/4-16Ω Amplifier with Bluetooth and USB PDM4
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Mixer - Amplifier 45W 100V/4-16Ω with Bluetooth and USB Media Player
Art
550923071
Sn Pcs
550923071
Ean
8715693311006
Manufacturer
Power Dynamics
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
The PDM45 is a compact 45W PA amplifier with 100V/4-16Ω output. It offers a full range of features with excellent performance and reliability for use in a wide variety of medium to small installations. Equipped with a USB/FM media player and Bluetooth connectivity. Ideal for a perfect, complete, and easy-to-use all-in-one solution.
Features:
• Brand: Power Dynamics
• Built-in USB player and FM tuner
• Output power: 45Wrms
• Bluetooth connectivity
• Bass and treble control
• Built-in equaliser
• Operation: 100V line or 4-16Ω
• Auto talk over
• Line output for connection to an external amplifier
• IR remote control
• Output power: RMS 45W
• Frequency response: 50Hz - 18,000Hz
• Power supply: 220-240 V AC 50 Hz
• Accessories: Power cable, remote control
• Dimensions: (W x D x H) 205 x 285 x 65 mm
• Weight: 1.85Kg
Technical features
| SKU | 550923071 |
| AVG leadtime (calendar days) | 29 |
| Country of origin | NL NLD NETHERLANDS |
| Ean Number | 8715693311006 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85185000 |
| External Height | 65.00 mm |
| External length | 205.00 mm |
| External Width | 285.00 mm |
| Gross weight | 2.22 kg |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 17 |
| Manufacturer Part Number | 550923071 |
| Microphone presence | No |
| Net weight | 1.85 kg |
| Number of zones (amplifiers) | 1 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Mixer - Amplifier 45W 100V/4-16Ω with Bluetooth and USB Media Player |
| Siren presence | No |
