CC-140V/SW - Cabinet Coating
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
CC-140V/SW - Cabinet Coating
Art
550401660
Ean
4007754263510
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Self-adhesive fleece backing
Black covering fabric
1,400 x 750 mm, 1 m2
Resistant to temperatures up to 110 °C
Suitable, for example, for car boot compartments, motorhomes, coaches, and caravans
Durable and velvety surface for high-quality interior linings of cars or speaker cabinets
Elastic, easily fixed with staples, good coverage
Black covering fabric
1,400 x 750 mm, 1 m2
Resistant to temperatures up to 110 °C
Suitable, for example, for car boot compartments, motorhomes, coaches, and caravans
Durable and velvety surface for high-quality interior linings of cars or speaker cabinets
Elastic, easily fixed with staples, good coverage
Technical features
| SKU | 550401660 |
| AVG leadtime (calendar days) | 29 |
| Country of origin | IT ITA ITALY |
| Ean Number | 4007754263510 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 55161200 |
| Gross weight | 0.40 kg |
| Model | CC-140V/SW |
| Net weight | 0.37 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | CC-140V/SW - Cabinet Coating |
