Cordless vacuum cleaner CYCLONE 250W BLDC motor
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Cordless vacuum cleaner 250W BLDC motor
Art
118140104
Sn Pcs
118140102
Ean
8006012381337
Manufacturer
Melchioni Family
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
• BLDC motor
• 2 speeds
• Tank capacity: 0.6L
• Rechargeable lithium battery: 22.2V 2000 mAh 44.4 Wh
• Charger: INPUT 100-240V – 50/60 Hz 0.4 A
Max OUTPUT 26.5V 0.5 A 13.25W
• Charging time: 4-5 hours
• Suction capacity: 11-20Kpa
• Noise level: < 76 dB
• Suction technology: Cyclonic
• Filter: HEPA
• Included accessories: Wall bracket, brush/nozzle, floor brush, telescopic tube
• Power supply: internal battery
• Power consumption: 250W
Technical features
| SKU | 118140104 |
| AVG leadtime (calendar days) | 119 |
| Cable Length | 150.00 cm |
| Capacity (Volume) | 600.00 ml |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Display presence | No |
| Ean Number | 8006012381337 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85086000 |
| External Height | 116.00 cm |
| External length | 24.00 cm |
| External Width | 22.00 cm |
| Gross weight | 3.00 kg |
| Manufacturer Part Number | 118140102 |
| Net weight | 2.30 kg |
| Noise | 76.00 dB |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Cordless vacuum cleaner 250W BLDC motor |
| Switch | Yes |
| Colour | Blue |
| Power supply type | 100-240VAC 50/60Hz |
