Filolamp MKC G125 Bulb 18W, 2500lm - 4000K°
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
LED Bulb G125 18W 4000K, 2500lm
Art
499048701
Sn Pcs
499048701
Ean
8006012370027
Manufacturer
MKC light
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
The Filolamp MKC G125 18W bulb is an LED lighting solution with an E27 fitting, designed to offer high luminous efficiency of 2500 lumens and a colour rendering index above 80 CRI. Its globe shape and filament design ensure uniform illumination with a 360° beam angle, ideal for environments requiring diffuse, high-quality light.
This bulb has a colour temperature of 4000K, producing neutral light suitable for various professional applications. With an energy class of E and an estimated lifespan of 25,000 hours, it features an IP20 protection rating, suitable for indoor use. The luminous efficacy of 134 lumens per watt confirms the product’s energy efficiency.
Technical features
| SKU | 499048701 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| CONAI | 90% Carta - 10%Plastica/Polistirolo |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8006012370027 |
| Energetic class | E |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85395200 |
| External diameter | 125.00 mm |
| External Height | 0.00 mm |
| External length | 125.00 mm |
| External Width | 0.00 mm |
| Gross weight | 0.20 kg |
| Manufacturer Part Number | 499048701 |
| Net weight | 0.18 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | LED Bulb G125 18W 4000K, 2500lm |
| dimmability | No |
| Illumination angle | 360 |
| Junction type lighting | E27 |
| Led color temperature | 4000K |
| CRI (Color Rendering Index) | > 80 |
| Lumens/Watt | 134 lm/W |
| Protection rating IP | IP20 |
| Lamp Shape | Globo |
| LED Type | Filamento |
