FR5351 Lever Switch unipolar on-off 10a-250v
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Lever Switch unipolar on-off 10a-250v
Art
433329780
Sn Pcs
433329780
Ean
8004333297801
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Current capacity: 10a - 250vca
terminals: with screws
fixing: ø 12,5 mm - dice
lever: chrome plated brass
body: phenolic resin
Technical features
| SKU | 433329780 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Maximum detectable AC current | 10.00 A |
| Ean Number | 8004333297801 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85365011 |
| Manufacturer Part Number | 433329780 |
| Net weight | 0.01 kg |
| Number of Positions | 2 |
| Selling quantity | 5 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Lever Switch unipolar on-off 10a-250v |
| Switch lever material | Ottone_cromato |
| Wheel presence | No |
| Installation type | a dado |
| Portata (Volt) | 250V |
| Switch function | ON-OFF |
| Switching connection scheme | Unipolare |
