Mini Bullet ECO Camera 3.6mm - 2MP - 4in1 - IR - MKTV-BF2MPEco
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Mini Bullet MKC TrueVision 3.6mm 2MP 4in1 IR OTZ - plastic
Art
559590985
Sn Pcs
559590985
Ean
8006012366129
Manufacturer
MKC TRUEVISION
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
New range of MKC TrueVision CCTV cameras
2 Megapixel Full HD HD camera in mini Dome format.
3.6mm fixed lens
Metal case
high-performance IR anti-glare
IP66 protection degree
Fast technology change switch on cable
OTZ over Coax menu controlled by DVR
Technical features
| SKU | 559590985 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Camera filter technology | mechanical |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8006012366129 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85258200 |
| Gross weight | 0.30 kg |
| IR distance covered | 10mt |
| Manufacturer Part Number | 559590985 |
| Function menu | Over Coax |
| Image enhancement | WDR |
| Net weight | 0.17 kg |
| IR presence | Yes |
| Resolution | FULL HD |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Sensor | 1/2.7" CMOS |
| Short Description | Mini Bullet MKC TrueVision 3.6mm 2MP 4in1 IR OTZ - plastic |
| Type of infrared filter | Meccanica |
| Optical type | 3.6mm |
| Battery Voltage | 12V DC |
| Installation type | a parete, soffitto, soffitto |
| Protection rating IP | IP66 |
