MK-RC-FIX - Universal self-learning radio control, fixed frequency 433mhz.
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Fixed frequency 433MHz
Art
559540150
Sn Pcs
559540150
Ean
8006012382211
Manufacturer
MKC
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Universal remote control with 4 memory banks.
With an excellent soft-touch finish and rounded design, this remote control operates on the fixed frequency of 433 MHz and offers extremely simple programming.
Wide compatibility with most automatic gates with a fixed frequency of 433 MHz, it stores up to 4 different remote controls. Not compatible with rolling code remote controls.
Powered by a 3 V battery (1 CR3032 battery). The programming remains intact when the battery is changed.
Technical features
| SKU | 559540150 |
| AVG leadtime (calendar days) | 119 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8006012382211 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85269200 |
| Gross weight | 0.03 kg |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 21 |
| Manufacturer Part Number | 559540150 |
| Model | MK-RC-FIX |
| Net weight | 0.02 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Fixed frequency 433MHz |
