MKC 493224510 Faston terminal polypropylene starting capacitor
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Polypropylene capacitor with faston terminal spur
Item
493224510
Part No.
493224510
Ean
8006012361254
Manufacturer
MKC
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Condensador de arranque de polipropileno terminal Faston
Technical documents
| SKU | 493224510 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Ean Number | 8006012361254 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322900 |
| External diameter | 32.00 mm |
| External length | 60.00 mm |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | 493224510 |
| Capacitance (µF) | 7.5 |
| Net weight | 0.02 kg |
| Selling quantity | 10 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Polypropylene capacitor with faston terminal spur |
| Electrical Capacitance (Farad) | 7.5mF |
| Installation type | terminale faston |
