MKC 493224518 Faston terminal polypropylene starting capacitor
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Polypropylene capacitor with faston terminal spur
Item
493224518
Part No.
493224518
Ean
8006012361339
Manufacturer
MKC
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Condensador de arranque de polipropileno terminal Faston
Technical documents
| SKU | 493224518 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Ean Number | 8006012361339 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322900 |
| External diameter | 38.00 mm |
| External length | 70.00 mm |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | 493224518 |
| Capacitance (µF) | 15 |
| Net weight | 0.10 kg |
| Selling quantity | 10 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Polypropylene capacitor with faston terminal spur |
| Electrical Capacitance (Farad) | 15mF |
| Installation type | terminale faston |
