MKC 493224532 Faston terminal polypropylene starting capacitor
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Polypropylene capacitor with faston terminal spur
Item
493224532
Part No.
493224532
Ean
8006012361476
Manufacturer
MKC
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Condensador de arranque de polipropileno terminal Faston
Technical documents
| SKU | 493224532 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Ean Number | 8006012361476 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322900 |
| External diameter | 55.00 mm |
| External length | 120.00 mm |
| Lead Free and RoHS compliant | No |
| Manufacturer Part Number | 493224532 |
| Capacitance (µF) | 80 |
| Net weight | 0.28 kg |
| Selling quantity | 5 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Polypropylene capacitor with faston terminal spur |
| Electrical Capacitance (Farad) | 80mF |
| Installation type | terminale faston |
