MKC 495236249 stylus solder 100 w
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Stilo MKC DM-401 100W Soldering Iron
Art
495236249
Sn Pcs
495236249
Ean
8006012188271
Manufacturer
MKC
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Professional soldering iron 100 watts for "lead-free" applications. • ideal for continuous use, as provided resistance ceramics and air socket for Stylus cooling. • ergonomic grip. • Power 220/230 v. • Power 100 w. • plug 10 a. • conical tip 1.5 mm adapter. • blister pack.
Technical features
| SKU | 495236249 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8006012188271 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85152900 |
| Supported welding functions | Soldering |
| Gross weight | 0.23 kg |
| Manufacturer Part Number | 495236249 |
| Net weight | 0.20 kg |
| Plug type | Normale 10 A |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Stilo MKC DM-401 100W Soldering Iron |
| Power rating (W) | 100W |
| Power supply type | Elettrica |
