Motorised WIFI Camera for Indoor/Outdoor Use 4.0 Mpx Model HOM-SmartEye 3in1
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Motorized Wi-Fi camera and bi-directional audio from the Hom-io 3 in 1 line: ceiling, wall or desktop; equipped with white LEDs and auto-tracking function.
Art
559593068
Sn Pcs
559593068
Ean
8006012372571
Manufacturer
Hom-io
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Wi-Fi camera from the Hom-io family, elegant and modern design, full compatibility with the Hom-io app and can be integrated into scenarios and automations!
Designed for indoor and outdoor use, with wall, ceiling and table mounting, it uses infrared vision, motion notifications and two-way audio to increase the security of the environments where it is installed. Equipped with white lighting LEDs, auto-tracking functionality and AI enablement for video silhouette detection.
Total integration with all products in the Hom-io range and compatibility with Alexa and Google Home.
Characteristics:
•Model: HOM-SmartEye 3in1
•Wide angle lens for a wide view, 2.8mm, 6x digital zoom, 115° (D)/ 105° (H) viewing angle
•Resolution 4Mpx (2560*1440P) 2K | WB&BLC Automatic
• Rotation angle Pan: 355° Tilt: 100°
•Supports two-way audio, to listen and talk through the camera
•Working frequency 2.4GHz. Security: WEP, WPA, WPA2 for maximum privacy
•Processor dedicated to AES 256-bit data encryption, encrypted Cloud storage and SL protocol
•Save your recordings on a MicroSD card up to a maximum of 128Gb or directly on the Cloud
•Push of movement (and human silhouette) on the smartphone with video verification
•Mounting: wall/ceiling/table
•Custom scenarios
•Automatic hue, brightness, contrast, saturation and sharpness for perfect images in all conditions
•Power supply: DC 12V 1A
•Night vision: mixed 6 pieces white LEDs + IR LEDs, range 15m
•Alarms: can be set to 3 sensitivity levels
•Installation: suitable for indoor/outdoor use, -10~50 °C
•WiFi standard: 2.4 Ghz 802.11 b/g/n
•Supported platforms: Android / iOS
•Lens: 2.8 mm, 6x digital zoom, viewing angle 115°(D)/ 105°(H)
•Dimensions and weight: 18.7x8.4x5.1 cm, 285gr (weight with batteries)
Code 559593068
Technical features
| SKU | 559593068 |
| AVG leadtime (calendar days) | 119 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8006012372571 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85258900 |
| External Height | 187.00 mm |
| External length | 84.00 mm |
| External Width | 511.00 mm |
| Gross weight | 0.50 kg |
| IR distance covered | 15mt |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 27 |
| Manufacturer Part Number | 559593068 |
| Model | HOM-SmartEye 3in1 |
| Net weight | 0.29 kg |
| IR presence | Yes |
| Resolution | 4MPX |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Sensor | CMOS |
| Short Description | Motorized Wi-Fi camera and bi-directional audio from the Hom-io 3 in 1 line: ceiling, wall or desktop; equipped with white LEDs and auto-tracking function. |
| Optical type | 2.8 mm |
| Colour | White |
| Connection mode | WIFI |
| Installation type | a parete, soffitto, da tavolo, soffitto |
| Material | plastica colorata |
| Power supply type | Adattatore 12V |
| Protection rating IP | IP65 |
