PA Amplifier 120W 100V /4-16Ω with BT / FM / SD / USB / MP4 PBA120
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Amplificatore PA 60W 100V /4-16Ω con BT / FM/ SD / USB / MP4 e uscita di LineaP4
Art
550923104
Sn Pcs
550923104
Ean
8715693296051
Manufacturer
Power Dynamics
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
The PBA120 is a compact 120W PA amplifier with 100V/4-16Ω output. It offers a full range of features with excellent performance and reliability, making it particularly suitable for a wide variety of small to medium-sized installations. Equipped with a built-in equaliser, 3 microphone inputs, and 2 stereo line inputs, as well as a USB/SD/BT/FM media player. Ideal for a perfect, complete, and easy-to-use all-in-one solution.
Features:
• Brand: Power Dynamics
• Media: USB and SD player slots
• Bluetooth connectivity
• Bass and treble control
• Built-in equaliser
• Operation: 100V line or 4-16Ω
• Auto talk over
• Line output for connection to another external amplifier
• 2 microphone/line inputs (6.3 mm jack)
• 2 stereo line inputs (RCA)
• Stereo line output (RCA)
• Telephone input
• Output power: RMS 120W
• Frequency response: 50Hz - 15,000Hz
• Power supply: 220-240 V AC 50 Hz / 24V DC
• Accessories: Power cable, remote control
• Dimensions: (W x D x H) 230 x 320 x 95 mm
• Weight: 5.1Kg.
Technical features
| SKU | 550923104 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Country of origin | NL NLD NETHERLANDS |
| Ean Number | 8715693296051 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85185000 |
| External Height | 95.00 mm |
| External length | 230.00 mm |
| External Width | 320.00 mm |
| Gross weight | 6.12 kg |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 17 |
| Manufacturer Part Number | 550923104 |
| Microphone presence | No |
| Net weight | 5.10 kg |
| Number of zones (amplifiers) | 1 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Siren presence | No |
