PD504BP Bodypack set for PD504 series
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Bodypack set for PD504 series
Art
550923775
Sn Pcs
550923775
Ean
8715693305227
Manufacturer
Power Dynamics
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Belt transmitter for PD504 UHF wireless microphone systems. Equipped with an IR learning system for channel selection. Ideal for hands-free, voice, presentations, etc.
Features
• Brand: Power Dynamics
• IR learning system for channel selection
• Powered by 2 x 1.5 V batteries
• Plastic body
• Input attenuation switch (selects 0 dB or -10 dB)
• Input connections: 3.5 mm jack
• Frequency range: 826.300 - 831.200 MHz
• Frequency response: 60 - 15,000 Hz
• Frequency stability: 0.0015%
• RF output: <10 mW
• Signal-to-noise ratio: > 97 dB
• THD: <1%
• Batteries: 3 V (2x AA)
• Dimensions: Bodypack 75 x 60 x 23 mm
• Weight (kg): 1
• Bodypack weight (kg): 0.2
Technical features
| SKU | 550923775 |
| AVG leadtime (calendar days) | 120 |
| Bandwith type | UHF |
| Country of origin | NL NLD NETHERLANDS |
| Display presence | Yes |
| Ean Number | 8715693305227 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85255000 |
| External Height | 23.00 mm |
| External length | 75.00 mm |
| External Width | 60.00 mm |
| Gross weight | 0.50 kg |
| Manufacturer Part Number | 550923775 |
| Microphone presence | Yes |
| Microphone type | Bodypack |
| Net weight | 0.20 kg |
| Number of microphones | 1 |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Bodypack set for PD504 series |
