Power_Dynamics 550923150 Set 2 active speakers (1 active / 1 passive), 4 "woofer, wifi and blutooth function, tot.200w power, white color.
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Simple and fast wireless multiroom music streaming, compatible with any player supported by Airplay, DLNA (Android), or Qplay
Art
550923150
Sn Pcs
550923150
Ean
8715693296709
Manufacturer
Power Dynamics
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
High quality 2-way speaker set for indoor and outdoor use. the speaker set has a wifi function to connect to the home network and play music with any player supported by airplay, dlna (android) or qplay. Multiple speaker groups can be combined for a multi-room configuration. there is also an integrated bt receiver for streaming music from your smartphone. functions • wifi connection for setting up multiple rooms • bt receiver for audio streaming • ip55 protection degree • 2-way speaker system • internal and external use • supplied per couple • mounting brackets supplied • including the remote control specific • max. Power 2x 100w • power rms 2x 25w • frequency response 100hz - 20khz • spl @ 1 w / 1 m 87 db • 4 "woofer • 1/2 "mylar dome tweeter • voltage 100-240 vac 50 / 60hz • dimensions: for 155 x 150 x 215 mm loudspeaker • weight per set 3.0 kg
Technical features
| Environment | Internal |
| SKU | 550923150 |
| AVG leadtime (calendar days) | 29 |
| Ean Number | 8715693296709 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85437090 |
| External Height | 215.00 mm |
| External length | 155.00 mm |
| External Width | 150.00 mm |
| Frequency response | 100Hz - 20KHZ |
| Manufacturer Part Number | 550923150 |
| Microphone presence | No |
| Net weight | 4.00 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Each |
| Short Description | Simple and fast wireless multiroom music streaming, compatible with any player supported by Airplay, DLNA (Android), or Qplay |
| Woofer dimension | 10.20 cm |
| Woofer Diameter | 4 cm |
| Colour | White |
| Impedance | 8 Ohms |
| Installation type | parete |
| Power rating (W) | 200W |
| Protection rating IP | IPX5 |
| Supplied with 100V transformer | No |
