SP-10A/302PA - PA Woofer
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
SP-10A/302PA - PA Woofer
Art
550402524
Ean
4007754191042
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
PA speaker for mid-bass, 300 W, 8 Ω
Very high power
Professional 25 cm (10") long-throw speaker
Die-cast frame
Water-repellent coated cone
Highly refined finish with visible front structure
Wide frequency response with low distortion
High efficiency
Drive system with vented pole piece and additional magnet to optimise the magnetic field and impedance linearisation
For compact bass-reflex enclosures from 20 litres upwards
Suitable for all types of professional and semi-professional PA applications HOBBY HiFi 01/2017 “Bass driver offering high-quality sound for compact bass-reflex enclosures of around 40 litres, suitable for 2-way systems.” Manufacturer information: MONACOR INTERNATIONAL GmbH & Co. KG
Konsul-Smidt-Str. 68
28217 Bremen
Germany
info@monacor.com
Very high power
Professional 25 cm (10") long-throw speaker
Die-cast frame
Water-repellent coated cone
Highly refined finish with visible front structure
Wide frequency response with low distortion
High efficiency
Drive system with vented pole piece and additional magnet to optimise the magnetic field and impedance linearisation
For compact bass-reflex enclosures from 20 litres upwards
Suitable for all types of professional and semi-professional PA applications HOBBY HiFi 01/2017 “Bass driver offering high-quality sound for compact bass-reflex enclosures of around 40 litres, suitable for 2-way systems.” Manufacturer information: MONACOR INTERNATIONAL GmbH & Co. KG
Konsul-Smidt-Str. 68
28217 Bremen
Germany
info@monacor.com
Technical features
| SKU | 550402524 |
| AVG leadtime (calendar days) | 29 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 4007754191042 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85182900 |
| Gross weight | 5.42 kg |
| Model | SP-10A/302PA |
| Net weight | 4.98 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | SP-10A/302PA - PA Woofer |
