SP-15A/402PA - PA Woofer
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
SP-15A/402PA - PA Woofer
Art
550402539
Ean
4007754191073
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
PA bass speaker, 400 W, 8 Ω
Very high power
Professional 38 cm (15") long-throw bass speaker
Die-cast frame
Water-repellent coated cone
Carefully crafted with front structure
Wide frequency response
High efficiency
Excellent deep bass reproduction
Drive system with vented pole piece and additional magnet to optimise the magnetic field and impedance linearisation
For medium-sized bass-reflex enclosures from 80 litres upwards
For all types of professional and semi-professional PA applications
Very high power
Professional 38 cm (15") long-throw bass speaker
Die-cast frame
Water-repellent coated cone
Carefully crafted with front structure
Wide frequency response
High efficiency
Excellent deep bass reproduction
Drive system with vented pole piece and additional magnet to optimise the magnetic field and impedance linearisation
For medium-sized bass-reflex enclosures from 80 litres upwards
For all types of professional and semi-professional PA applications
Technical features
| SKU | 550402539 |
| AVG leadtime (calendar days) | 29 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 4007754191073 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85182900 |
| Gross weight | 8.78 kg |
| Model | SP-15A/402PA |
| Net weight | 7.74 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | SP-15A/402PA - PA Woofer |
