VisionAI Dark
VisionAI Dark by Irradio, advanced technology.
Description
Description
Smart elegance, intuitive technology. Modern design and advanced technology for a hands-free smart experience. Real-time translation, 8MP/1200P photo and video, AI assistant, open-ear music, and Bluetooth calls all in one lightweight and discreet device.
Features
• Supported systems: Android / Windows / iOS
• Wireless 5.4
• Transmission distance: 10 m
• Speaker driver: 10 mm Hi-Fi
• Call battery life: 15 hours
• Music playback battery life: 8 hours
• Battery: 290 mAh
• Internal memory: 16 GB
• Camera resolution: 8 MP
• Charging time: about 2 hours
• Silicone microphones with noise cancellation
• Automatic power on and pairing
• Touch control
• Previous/next track control
• Siri activation with one touch
• Answer/reject/end call
Technical features
| SKU | 168700001 |
| Autonomy runtime | max 15H |
| AVG leadtime (calendar days) | 119 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 8006012383942 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85176200 |
| External Height | 4.80 cm |
| External length | 14.50 cm |
| External Width | 17.00 cm |
| Frequency response | 20Hz -20KHz |
| Gross weight | 0.50 kg |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 30 |
| Manufacturer Part Number | 168700001 |
| Product Series | VisionAI Clear |
| Metric coverage | 10mt |
| Net weight | 0.30 kg |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | VisionAI Dark by Irradio, advanced technology. |
| Colour | Black |
| Material | abs nero |
| Power supply type | USB type c |
