VORTICE corded electric broom 600W AC motor
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
VORTICE 600W Corded Electric Vacuum Cleaner
Art
118140102
Sn Pcs
118140102
Ean
8006012381313
Manufacturer
Melchioni Family
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
• AC motor
• Tank capacity: 0.6L
• Cable length: 4m
• Suction power: 15Kpa
• Noise level: < 80 dB
• Suction technology: Cyclonic
• Filter: HEPA
• Included accessories: Wall bracket, brush/nozzle, floor brush, telescopic tube
• Power supply: 220 – 240 V AC 50 – 60 Hz
• Power consumption: 600W
Technical features
| SKU | 118140102 |
| AVG leadtime (calendar days) | 119 |
| Cable Length | 4.00 m |
| Capacity (Volume) | 600.00 ml |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Display presence | No |
| Ean Number | 8006012381313 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85081100 |
| External Height | 118.00 cm |
| External length | 27.00 cm |
| External Width | 22.00 cm |
| Gross weight | 2.70 kg |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 30 |
| Manufacturer Part Number | 118140102 |
| Net weight | 2.10 kg |
| Noise | 80.00 dB |
| Selling quantity | 1 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | VORTICE 600W Corded Electric Vacuum Cleaner |
| Switch | Yes |
| Colour | Orange |
| Power supply type | 220 240VAC 50 60Hz |
